ونوس میلو ؛ مونالیزا و بز بالدار ایران در شمار پربیننده ترین ها

یک سال پس از گشایش موزه لوور ابوظبی ؛ لوور پاریس در حال جشن گرفتن در سال ۲۰۱۹ برای سی ساله شدن پیرامید « لئو مینگ پو» ست .

 برای رفتن به پیشباز این سالگرد تاریخی که سی سالگی اتمام لووربزرگ هم هست ؛ یک خبر خوش هم منتشر شد. ژان لوک مارتینز؛ مدیر لوور به خبرگزاری فرانسه گفت :

 « برای نخستین بار در سال۲۰۱۸ شمار بازدید کنندگان لووراز ده میلیون تن گذشته است . یک رکورد تاریخی .» هیچ موزه ای در جهان به چنین موفقیتی دست نیافته است .

 به این ترتیب سال۲۰۱۸ سالی بی نظیر برای یک موزه جهانی ویژه ی هنرهای زیبا و هنرهای باستانی ست با ۱۰ میلیون و ۲۰۰هزارتن بازدید کننده . به این ترتیب در

 مقایسه با سال ۲۰۱۷شمار گردشگران و بازدیدکننده های موزه لوور پاریس۲۵درصد افزایش داشته است .شاهکاری دست نیافتنی برای موزه های مشهور جهان .

 در همین زمان مشابه موزه ملی چین با۸میلیون بازدید کننده و موزه هنرهای مترو پولیتن در نیویورک با ۷ میلیون و۳۰۰ هزار بازدید کننده قرار دارند.


در میان آثار بارزشی که در موزه لوور پربیننده ترین ها هستند باید از تندیس مرمری آفرودیته میلو- زهره خدای عشق - که بانام ونوس میلو نیز معروف است

وهمچنین تابلوی مونالیزا که به لبخند ژوکوند نیزشهرت دارد و بز بالدار ایران به جای مانده از دوران طلایی هخامنشیان - چهارقرن پیش از تولد مسیح – نام برد .

مسئولان لوور از سال پیش این اثر باارزش را که نماد ایزد شراب است در جای تازه ای قرار داده اند که نگاه های بیشتری به خود جلب کند . 


برای اطلاع بیشتر از یادمان های باارزش دیگراز فرهنگ و تمدن کهن ایران و کشف دوباره گذشته ی پرشکوه ایران ؛

 توجه شما را به دیدن این ویدیوی ویژه سایت انجمن جهانی زرتشتیان پاریس جلب می کنیم .

ایرج ادیب زاده . 


                                             

                                                                      ویدیو با کیفیت بالا را ببینید                                ویدیو با حجم کم را ببینید